معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > گزارش برگزاری مراسم نوروز


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش برگزاری مراسم نوروز

مراسم جشن نوروز سال 1397 ظهر روز سه شنبه 29 اسفند 1396 همزمان با لحظه تحویل سال با حضور ایرانیان مقیم و جمعی از مقامات سیاسی، پارلمانی و فرهنگی بولیوی و سفرا و دیپلمات‌های خارجی در محل اقامتگاه سفیر ج.ا. ایران برگزار شد.
در این مراسم، جناب آقای طباطبایی شفیعی، سفیر محترم کشورمان، ضمن تبریک نوروز به ایرانیان و با اشاره به اینکه این آیین باستانی دارای قدمتی هزاران ساله است که در اولین روز بهار در دوازده کشور حوزه تمدنی نوروز جشن گرفته می شود، در باره آداب و رسوم نوروز و سفره هفت سین توضیحاتی ارائه کرد.
در جشن نورز امسال، خانم ماریا دلکارمن، معاون روابط خارجی وزارت خارجه بولیوی، آقای رائول آلبرتو کاسترو، معاون اداری و کنسولی آن وزارتخانه، آقای ویکتور آلونسو گوتیرس، نایب رئیس دوم مجلس نمایندگان بولیوی، خانم رومینا پرز راموس، از نمایندگان بانفوذ حزب ماس در مجلس نمایندگان، و خانم الویرا اسپخو، رئیس موزه مردم شناسی و فولکور لاپاز حضور داشتند. وزیر بهداشت بولیوی، خانم دکتر آریانا کامپرو ناوا، نیز به این مراسم دعوت شده بود که با ارسال نامه ای، ضمن عذرخواهی اظهار داشت که به دلیل برنامه های کاری از پیش تعیین شده امکان حضور در این مراسم را ندارد.
در مراسم نوروز امسال، نمایشگاه عکسی از مناظر طبیعی و بناهای تاریخی کشورمان و همچنین برخی از آثار مینیاتوری استاد فرشچیان نیز به نمایش گذاشته شد و از میهمانان با غذاهای سنتی ایرانی پذیرایی شد.


١١:٤٣ - 1397/01/28    /    شماره : ٥١٠٤٤٨    /    تعداد نمایش : ٩٤خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر